סידור הבית בשיטת KonmariTM

מקור השיטה ביפן, והיא פותחה לפני למעלה מ – 10 שנים על ידי מארי קונדו, מי שהפכה מאז ל"גורו" עולמית ומומחית בארגון הבית, המשרד והחיים בכלל.  

קונמארי היא הרבה מעבר לשיטה. היא פילוסופיית חיים, שבבסיסה נמצאת האמונה שלאנשים מגיע לחיות חיים שיש בהם שמחה, והיא מחויבת להציע את הכלים הפשוטים והאפקטיביים על מנת להגיע לשם. 

על פי השיטה, המטרה האמיתית של סידור היא פינוי בלאגן וכאוס שיאפשר לנו לחיות את החיים שאנחנו רוצים לחיות באמת. 

עיקרון מפתח הוא לסדר הכל בפעם אחת, ולא לסדר קצת בכל פעם.

הסידור מתבצע לפי קטגוריות ולא לפי חדרים, בסדר הבא: בגדים, ספרים, ניירת, שונות וחפצים סנטימנטליים.

סידור כזה, של פעם בחיים, יכול לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים, והוא דורש מרחב וזמן על מנת להיעשות ביסודיות.

מיליוני האנשים ברחבי העולם שאימצו את קונמארי מעידים על השינוי הדרמתי שחל בבית שלהם, ובתחומים נוספים בחייהם.

The question of what you want to own
is actually the question of how you want to live your life

- Marie Kondo -

ההסמכה שלי

אחרי שהבנתי, בחנתי וחקרתי את החיבור המתבקש בין האימון האישי, הטיפול הרגשי ותהליך וסידור הבית, עליתי בסתיו של שנת 2017 על מטוס לניו יורק, על מנת ללמוד מהטובה ביותר – מארי קונדו. 

כמה חודשים מאוחר יותר הוסמכתי כיועצת באופן רשמי, וכיום אני יועצת Certified Silver לאחר שהשלמתי מעל 350 שעות סידור בליווי פרטני.

הגישה שפיתחתי – ™Tiyding Therapy, משלבת את שיטת ™Konmari יחד עם תהליכי אימון מנטליים ורגשיים שעולים באופן טבעי בעבודת הסידור. תהליך כזה מחייב דיאלוג פנימי, ומענה על שאלות כגון: מי אני רוצה להיות ואיך אני רוצה לחיות את חיי. הניסיון שלי כמטפלת רגשית תומך בשלבים הללו של התהליך ומאפשר ללקוחותיי לעבור חוויה משמעותית ומחזקת.

ליווי פרטני

במסגרת התהליך אני מגיעה אליכם הביתה.

אנחנו עובדים באחד על אחד, ברמה הכי אינטימית שקיימת. 

אתם נחשפים ומטמיעים שיטה ייחודית למיון חפצים, כזו שמאפשרת לכם להישאר רק עם מה שאתם אוהבים ומשתמשים בו. או בז'רגון המקצועי, כל פריט שהוא Spark JoyTM עבורכם.

פועל יוצא של מיון שכזה, הוא הפחתה משמעותית של כמות החפצים, תחושת אוורור והקלה.

בסיום המיון אנחנו ממשיכים לשלב האחסון – אתם לומדים כיצד למקם ולסדר את החפצים בבית באופן אופטימלי, כך שכל בני הבית יידעו תמיד איפה כל דבר נמצא, ויוכלו להחזיר בקלות את כל החפצים למקום עם סיום השימוש. 

תהליך הסידור הוא לא טכני. יש בו אלמנטים רגשיים ומנטליים. כך למשל, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתקשים במסירת חפץ כלשהו. אולי בגלל שהחפץ הזה עלה הרבה כסף, או שהוא אוצר בתוכו זכרונות וסיפורים שקשה להיפרד מהם. אתם תתלבטו, ולא תמיד תדעו, מה, וכמה להשאיר מכל דבר. ובדיוק בשביל זה אני פה! בעזרת מיומנויות וכלים מעולם האימון והטיפול האדלריאני, נבחן ביחד על מה יושב כל קושי או אתגר ונבחן את סט האפשרויות והבחירות הרצויות עד לפתרון הטוב ביותר עבורכם. חשוב להבין שאין פתרון נכון אחד לכולם כמובן.  

כל התכנים שעולים בתהליך נשמרים בינינו והם תחת סודיות מוחלטת.

מספר הפגישות הדרוש לסידור ומשך הזמן של התהליך משתנה, והוא יכול לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים, תלוי בכמות החפצים שיש לכם, בפניות ובקצב ההתקדמות שלכם.

תהליך הסידור מתאים לכל מי שפתוח ללמוד משהו חדש, מוכן להיות פעיל בתהליך, ומחויב לו.  

כל התכנים שעולים בתהליך נשמרים בינינו והם תחת סודיות מוחלטת.

קורס דיגיטלי - סדר בבית, סדר בחיים.

בקורס הדיגיטלי המקיף של  ™Tidying Therapy המבוסס על עקרונות שיטת קון מארי, אתם תלמדו איך לסדר את הבית באופן עצמאי,  ולשמור על הסדר לאורך זמן.

הקורס בנוי מ – 14 שיעורים ממוקדים ופרקטיים, במהלכם תלמדו:

איך לעשות מיון אפקטיבי, שיאפשר לכם להישאר עם החפצים שאתם ובני ביתכם באמת אוהבים.​

כיצד להיפרד מאותם חפצים שאינם דרושים לכם עוד, ולעשות זאת בלב שלם. ​

עקרונות ורעיונות איך לאחסן את החפצים בבית, כך שתדעו תמיד מה יש לכם ואיפה כל דבר נמצא.​

השיעורים מלווים ב"סיפורי לקוחות" מעוררי השראה, עשרות דוגמאות של "לפני" ו"אחרי" וחומרי למידה תומכים – דפי עבודה, סרטונים והדגמות. 

לקוחות משתפים

דילוג לתוכן