השראה

צרו עימי קשר:

להנאתכם, בדף זה תוכלו למצוא קישורים למאמרים מקצועיים, ספרים וסרטונים מעוררי השראה:

The science of setting goals / Nadia Goodman

It’s the time of year when optimism strikes anew and we think to ourselves: our New Year’s resolutions will totally work out this time. Never mind that we abandoned them by Valentine’s Day last year. And the year before. And, well, you know the drill.

But what if this year really could be different?

משמעת ללא עונשים (רשימה של תוצאות הגיוניות) / אנאבלה שקד

לא לכל הורה ברור מדוע נחוצים גבולות בגידול ילדים, ובחיים בכלל.

בשאיפתנו להעניק לילדינו ילדות מאושרת, אנו מזניחים לעתים את אחד התפקידים המרכזיים שלנו בגידולם. פיתוח משמעת עצמית וחברתית.

הדגש על הצורך של ילדים לאהבה וקבלה הביא לסלחנות והיענות חסרת תקדים לדרישות הילד.

תגידי, מה הדבר הזה שאת עושה עכשיו?/ רוני זיו

מי זה האדלר הזה בכלל?

אלפרד אדלר היה רופא אוסטרי יהודי שפעל בתחילת המאה ה-20. בתחילה הוא דר בכפיפה אחת עם פרויד, אך לאחר כמה שנים דרכיהם נפרדו. על פי הפסיכואנליזה, ההווה שלנו נקבע על פי העבר שלנו. פסיכולוגים יחפרו לנו במשך שנים על איך מה שאמא שלנו אמרה לנו ומה ששמענו בבית סבא משפיע על התנהגותנו היום; אדלריאנים אומרים שכל זה טוב ויפה, אך בכל מצב לאדם יש יכולת בחירה. הבחירה היא בידיך, אך עם הבחירה באה האחריות. זה לא פשוט לאדם בחברה שמחנכת להאשים את כל העולם בצרותיו לקחת פתאום את האחריות על חייו – אך זה מתגמל לאין שיעור. הפסיכולוגיה האינדיבידואלית של אדלר היא גישה אופטימית מאוד, וגורסת שאם תרצה – תוכל לבחור לחשוב ולפעול אחרת.

לצאת מאזור הנוחות?  / ורד רמון-ריבלין

פרופ' קרלו שטרנגר מבין אותי מיד כשאני שוטחת בפניו את התופעה המתעתעת. אני מספרת לו שבמגזין שעוסק במנהיגות ובאנשים שעומדים לא פעם בראש הפירמידה, אנחנו עדים שוב ושוב למשבריות שאופפת הצלחה, לפער שבין החוץ המצליח לבין הפנים המיוסר. שטרנגר עצמו הוא לא רק חוקר, בקליניקה שלו הוא מטפל באנשים שרוצים, כמו כולנו, להצליח. "הבעיה של רוב האנשים", הוא אומר, "היא שהם מתענים, כי הם לא הגיעו עוד להצלחה. הם מיוסרים כי הם חושבים שבלי זה אף פעם לא יהיה להם ערך כבני אדם, והם לא מבינים שהדימוי שלהם של הצלחה - הוא לא מציאותי".

דנה הורוביץ        052-3309999       danale4@yahoo.com
  • LinkedIn - White Circle
כל הזכויות באתר זה שייכות לדנה הורוביץ / האתר עוצב ע"י SITIX